زمان مراجعه حضوری

صبح ها: 9 الی 13

بعد از ظهرها: 15 الی 18

آدرس کلینیک پوست و مو

تهران، شیان، میدان طجرلو
خیابان جهاد، کلینیک بین الملل

تماس با کلینیک پوست و مو

برای برقراری تماس با کلینیک پوست و مو
از شماره زیر استفاده نمایید.
 تلفن تماس : 24867000

جوانسازی پوست

Portrait of an attractive young woman receiving botox treatment. Premium Photo

لیفت صورت یکی از روش‌های جوانسازی صورت است که در آن حالت ارتجاعی پوست ترمیم شده و بیضی صورت اصلاح می‌شود که تحت تأثیر سن و عوامل خارجی منفی تغییر کرده است.

با وجود این واقعیت که امروزه تعدادی از روش‌های لیفتینگ غیرجراحی در آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود، اما دور از هر یک از آن‌ها کاملاً ترکیبی از ایمنی، اثربخشی و اثر طولانی مدت است.

نشانه‌های لیفت صورت عبارتند از:

 • خط و سن و بیان
 • کاهش تن پوست
 • گوشه گوشه ابروها و لب‌ها، بالای سر پلک بالا، “کشویی” بیضی صورت.

در طول صورت، بیضی صورت جوانسازی می‌شود و یک طرح واضح‌تر به خود می‌گیرد، چین‌های عمیق بینی و چروک‌های روی پیشانی از بین می‌رود و پوست اطراف چشم صاف می‌شود.

موارد منع برداشتن شامل موارد زیر است:

 • وجود بیماری‌های مزمن سیستمیک
 • بیماری‌های عفونی در مرحله حاد
 • بارداری و شیردهی
 • و برخی دیگر

لیفت جراحی یک مداخله کامل جراحی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در حین عمل، پوست و بافت‌های زیر آن در نواحی مشخصی جدا می‌شوند، پس از آن پزشک برای کشیدن بیضی شفاف صورت، پوست را دراز کرده و زخم‌ها را بخیه می‌زند. این روش با تشکیل آدم و هماتوم همراه است و به مدت توانبخشی طولانی نیاز دارد.

انواع لیفت

لیفت غیر جراحی و جراحی را تشخیص دهید. عمل لیفت صورت بدون جراحی شامل کلیه روش‌های جوانسازی پوست صورت و گردن است که بدون آسیب بافتی انجام می‌شود.

این‌ها، به ویژه عبارتند از:

 • پلاستیک کانتور با استفاده از آماده سازی اسید هیالورونیک
 • پلاستیک لیفتینگ
 • قرار گرفتن در معرض لیزر
 • گرمازدایی کسری

تغییرات مربوط به سن که در مناطق دیگر صورت انجام می‌شود:

پیشانی   دور لب    در ناحیه چین‌های بینی و…

روش‌های غیرجراحی حداقل مجموعه‌ای از موارد منع مصرف دارد، به معنای دوره توان بخشی نیست و به‌صورت سرپایی انجام می‌شود. عمل جراحی لیفت جراحی عملی تحت بیهوشی عمومی است که می‌تواند با تعدادی از عوارض جانبی همراه باشد: ایجاد کبودی، تورم بافت‌ها و ضعف بعد از بی‌حسی. بعد از عمل، بیمار دوره توانبخشی را طی می‌کند که بسته به پیچیدگی و میزان مداخله جراحی، ممکن است تا چند هفته انجام شود.

چه نواحی از صورت کشیده می‌شود؟

در هر ناحیه صورت، پوست به روش خاص خود پیری می‌کند. بنابراین، چین و چروک‌های صورت برجسته روی پیشانی ظاهر می‌شود،  چین و چروک‌های عمیق در قسمت میانی صورت شکل می‌گیرد، پوست اطراف چشم با یک شبکه ریز و چروک پوشانده می‌شود. برای حل هر مشکل خاص، از فناوری‌های مختلف استفاده می‌شود.

ملایم‌ترین روش‌ها مانند بلند کردن موج رادیویی، تزریق بوتاکس یا مزوتراپی برای سفت کردن پوست اطراف چشم توصیه می‌شود. سفت شدن پوست در پلک‌ها می‌تواند با روش جراحی به نام بلفاروپلاستی انجام شود. تکنیک‌های توصیه شده غیر جراحی شامل بلند کردن سخت افزار، فوتوروجوان سازی و مزوتراپی است.