کلینیک شیان

درباره ما

کلینیک و مرکز جراحی محدود شیان به عنوان یکی از بهترین کلینیک‌های تهران، خدمات درمانی بسیاری را با اولویت ایمنی بیمار، مراقبت و درمان مؤثر با بالاترین سطح کیفی و استانداردهای بین‌المللی به همه اقشار جامعه با رویکرد شفاف و قابل اعتماد ارائه می‌دهد.
همچنین با وجود پزشکان و جراحان مجرب و متخصص در رشته‌های مختلف که در زمینه‌های متنوعی فعالیت دارند، امکان پذیرش کلیه بیماران سرپایی، بستری و اورژانسی در کلینیک شیان وجود دارد. ما همواره تمام تلاش خود را می‌کنیم تا کلیه ملزومات بیماران برای ایجاد محیطی آرام، زیبا و اثربخش فراهم شود.

هوش مصنوعی درباره کلینیک شیان چه می گوید؟

 

 

بدون شک با اطلاعات زیادی که امروز از طریق فناوری و الگوریتم‌هایی که این اطلاعات را باهم ترکیب می‌کنند، می‌توانند زودتر از انسان اظهار‌نظر کنند و اطلاعاتی را در دسترس قرار دهند که انسان نمی‌تواند در چنین زمان کوتاهی به آن دسترسی پیدا کند. امروز، در چشم‌انداز رشد سریع مراقبت‌های پزشکی، مفهوم یک کلینیک ایده‌آل اهمیت قابل توجهی یافته است.امروز، تصور یک کلینیک ایده‌آل فراتر از تصور سهولت‌های پزشکی سنتی است و جنبه‌های گوناگون از جمله؛ بیمار-مداری، مؤثر بودن، و سهم گرفتن در کمک‌های صحی و مراقبتی کل‌نگرانه را دربر می‌گیرد.

در این مقاله به عناصر کلیدی که یک کلینیک ایده‌آل را می‌سازند تمرکز شده است، از جمله این عناصر: بیمار-مداری، ادغام و بکارگرفتن فناوری‌های تجهیزات پزشکی، پرسونل خلاق ،همکار و متعهد است.   با کمک این مجموعه اطلاعات و دریافت آن از هوش مصنوعی، به ما می‌گوید که آیا کلینیک شیان، معیار‌های یک کلینیک مدرن و ایده‌آل را دارد یا خیر.

پرستاری به جوهر بیمار-مداری

یک دیدگاه بیمار-مدارانه قلب یک کلینیک شیان را تشکیل می‌دهد. بدون شک هدف یک کلینیک ایده‌آل خدمات جامع و متعهد به بیماران است. این دیدگاه شامل ایجاد یک محیط آرام و خوش‌آیند است که به نیاز‌ها و ارزش‌های بیماران اولویت می‌بخشد. از لحظه وارد شدن بیمار به یک کلینیک‌ ایده‌‌آل باید بیمار احساس ارج و پشتیبانی شدن را داشته باشد، ایجاد این احساس توسط همکاران همدل و مهربان، کمینه زمان منتظر‌ماندن، بیان واضح و روشن اطلاعات برای بیمار و برنامه‌های مراقبتی شخصی‌شده منحصر برای هرفرد بیمار، بدست می‌آید.

با وجود مشکلاتی در یک شخص، چه او از آن مشکلات آگاه باشد و چه نباشد، چه دیگران بتوانند آن مشکلات را تشخیص دهند و چه نتوانند، آن شخص در آن ارتباط بیمار است، راه‌برد یک کلینیک ایده‌آل برای افراد بیمار باید یک راه‌برد جامع باشد تا در آن، بیمار احساس آرامش داشته و به این نتیجه برسد که حل این مشکلات و درمان بیماری او امکان‌پذیر است و تحقق بخشیدن به امید سلامتی حق هر فرد بیمار است.

بکارگرفتن بهترین فناوری و تجهیزات روز

کلینیک شیان از قدرت تجهیزات روز و فناوری در جهت انتقال و توسعه مراقبت‌های پزشکی استفاده می‌کند. با پیشرفت تکنولوژی و افزایش امکانات، بیماری‌ها نیز پیچیده‌تر می‌شوند و با افزایش نفوس و تکامل هرچه بیشتر انسان، بیماری نیز افزایش می‌یابند و تکامل می‌کنند، البته این بدان معنا نیست که مقصر همه اینها انسان‌ها هستند اگرچه انسان‌ها نیز در آلوده‌گی محیط زیست و تغیرات اقلیمی بزرگترین سهم را دارند، اما جنبه دیگر این مسئله اینست که همه موجودات از جمله بیماری‌ها که نیز تکامل پیدا می‌کنند و روزبه‌روز انسان برای شناسانی و مهار آنها به دانش بیشتر و تجهیزات روز نیاز دارد.

 

این را نیز باید اضافه کنیم که، زمان‌بندی ملاقات‌ها، بررسی، تمدید یا تجدید نسخه‌هه، بازبینی و نظارت بر صحت‌مندی فرد  بیمار به شکل مداوم و سلسله‌ای با کمک ابزار دیجیتالی، به بیماران کمک می‌کند تا فعالانه در مراقبت از خود تلاش کنند.

چه خدماتی توسط کلینیک شیان ارائه می‌شوند؟

آزمایشگاه، اورژانس شبانه‌روزی،کلینیک‌های تخصصی، مرکز تخصصی دندان‌پزشکی کلینیک شیان، مرکز جراحی محدود، طب‌کار، فیزیوتراپی، کلینیک پوست و مو، داروخانه و مرکز تصویربرداری؛ خدمات درمانی ارائه شده در کلینیک شیان هستند که در این خدمات را در مطلب کوتاه معرفی می‌کنیم:

اورژانس شبانه روزی: بخش اورژانس به همان بخش عاجل اطلاق می‌گردد، بعنوان مثال در صورت وجود درد شدید در بیمار به ‌هر دلیلی، در صورت خونریزی شدید در بیمار مثلا ناشی از شیشه‌ی شکسته یا هر دلیل دیگری، برای اینکه این مشکلات عمومی اما فوری هستند باید سریعا تا در دسترس قرار گرفتن پزشک به شکل جامع رفع گردد تا سپس در صورت نیاز به پزشک مراجعه گردد. بخش اورژانس کلینیک شیان نیز با فعالیت شبانه‌روزی، 6 تخت بستری، اطاق معاینه، سالن انتطار و اطاق تزریقات می‌باشد.

بخش‌های تخصصی کلینیک شیان شامل؛ کلینیک تخصصی دندان‌پزشکی شیان، کلینیک قلب، کلینیک گوارش، کلینیک غدد، کلینیک ریه، کلینیک نفرولوژی، کلینیک داخله، کلینک روماتولوژی، کلینیک خون و آنکولوژی، کلینیک اورولوژی، کلینیک اطفال، کلینیک ارتوپدی، کلینیک گوش،بینی، و حلق(گلو)، کلینیک داخلی مغز و اعصاب، کلینیک جراحی عمومی، کلینیک زنان و زایمان، کلینیک زیبایی، پوست و مو، کلینیک جراحی نورولوژی، کلینیک اعصاب و روان، کلینیک عفونی، کلینیک چشم‌پزشکی و کلینیک تغذیه هستند.

مرکز جراحی محدود کلینیک شیان: جراحی‌هایی که در اتاق عمل شیان قابل اجرا هستند:

جراحی پلاستیک، جراحی گوش، حلق و بینی، جراحی اورولوژی، جراحی زنان، جراحی فک و صورت، پزشکی ارتوپدی و دندان‌پزشکی تحت بیهوشی می‌باشند.

عمل‌های صورت که در کلینیک شیان اجرا می‌شوند عبارت‌اند از:

رینوپلاستی(عمل جراحی جهت تغییر در ساختار ظاهری بینی و زیبایی بینی)، لیفت صورت(از بین بردن افتاده‌گی‌های پوست صورت با کشش پوست)، بلفاروپلاستی(یک روش درمانی-زیبایی جهت برطرف کردن پوست و چربی اضافی در پلک‌ها)، ساکشن غبغب(یا لیپوساکشن گردن)، سانترال‌ لب(کاهش فاصله بین لب بالا و بینی و کشیده شدن لب بالا به سمت بالا) هست.

 بوکال فت(برداشتن توده‌های چربی از گونه‌ها و ایجاد انحنا)، ژنیوپلاستی(با این عمل در شکل چانه تغییر ایجاد شده و سبب زاویه‌دهی برای فک می‌شود)، اتو‌پلاستی(تغییر شکل دائم، اندازه یا موقعیت گوش است) و لیفت گردن(بهبود دادن به وضعیت افتاده‌گی پوست زیر گردن و ایجاد سطح صاف و زیبا برای آن) از جمله عمل‌های صورت قابل اجرا در کلینیک شیان می‌باشند.

 

عمل‌های تنه که در کلینیک شیان اجرا می‌شوند عبارت‌اند‌ از:

پروتز سینه(شکل‌دهی سینه با افزودن یک سیلیکون یا ژل بعد از ایجاد برش در اطراف سینه و ایجاد فرم دلخواه در سینه است.)، پروتزپکسی(کاشت پروتز برای سینه به  علاوه لیفت سینه)، ماموپلاستی(روش جراحی جهت اصلاح سایز و افتاده‌گی‌ در پستان‌ها)، ژنیکوپلاستی(روش جراحی برای افراد مبتلا به سینه بزرگ)، براکیوپلاستی(برداشتن پوست شل و افتاده از قسمت بازو)، ابدومینوپلاستی(برداشتن چربی و پوست اضافی از شکم)است.

 لیپوساکشن(نوعی روش برای جراحی است که در آن با استفاده از ابزار ساکشن برای برادشتن چربی نواحی خاصی از بدن مثلا شکم، باسن، بازو‌ها، گردن یا ران بهره‌گیری می‌شود)، لیپوتزریق(برداشتن چربی اضافی از نواحی دیگر بدن و انتقال آن به ناحیه باسن با استفاده از روش لیپوساکشن است.)، لیفت ران(نوعی جراحی پلاستیک زیبایی که در آن پوست و چربی اضافه از ران) برداشته می‌شود.

 پرینورافی(این روش یکی از روش‌های تنگ کردن واژن هست که ترمیم عضلاتی را شامل می‌شود که دهانه واژن را تشکیل می‌دهند.این روش به عنوان پرینوپلاستی نیز شناخته می‌شود.)،لابیا‌پلاستی(در این جراحی متخصص زنان و زایمان و یا جراح زیبایی زنان به اصلاح یا کوچک کردن لبه‌ها و با پوست قسمت خارجی آلت تناسلی زنان می‌پردازد) هستند.

 

نتیجه‌گیری درباره کلینیک شیان به عنوان یک کلینیک ایده‌آل

ایجاد یک کلینیک ایده‌آل مستلزم یک تقرب جامع است که خدمات مراقبت‌های صحی را با جوهر بیمار-مداری، بکارگیری فناوری و تجهیزات روز، تیم خلاق و همکار، مراقبت‌های پیشگیرانه(وقایع)، و تعهد به احتماع را در اولویت خود قرار می‌دهد. با پذیرفتن این عناصر، کلینیک شیان، محیطی را فراهم می‌کند که نه تنها به نیاز‌های پزشکی بیماران رسیده‌گی می‌کند، بلکه، در واقع تامین سلامتی کامل را برای بیماران  توسعه می‌دهد.

چنان که فناوری پیچیده‌تر می‌شود و مراقبت‌های صحی پیشرفت می‌کند، کلینیک شیان، با نوآوری و وفق دادن خود با استفاده از تجهیزات و فناوری روز، کوشش می‌کند تا بهترین مراقبت‌های ممکن را برای تمام افراد تامین کند. کلینیک شیان از یک کلینیک ایده‌آل الگو می‌گیرد تا همچنان از برتری کلینیک‌های ایران باشد.