زمان مراجعه حضوری

صبح‌ها: 9 الی 13
بعدازظهرها: 15 الی 18

آدرس

تهران، لویزان، شیان، میدان طجرلو، جنب کشتیرانی، کلینیک شیان

تلفن

تماس با ما
021-24867000

خدمات کلینیک فیزیوتراپی شیان

روش‌های درمانی

درمان دستی | تیپینگ | سوزن خشک

درمان و توانبخشی انواع ضایعات

ارتوپدی | نورولوژی | آسیب‌های ورزشی

تجهیزات پیشرفته

لیزر | مگنت | الکتروتراپی | مکانوتراپی

ارتوپدی

ارتوپدی شاخه‌ای از جراحی است که در حیطه سیستم حرکتی بدن فعالیت دارد. سیستم حرکتی شامل استخوان‌ها، مفاصل، عضلات و دیگر بافت‌هایی است که در اندام‌های حرکتی وجود دارند. متخصص ارتوپدی که به آن متخصص استخوان و مفاصل یا جراح استخوان و مفاصل یا ارتوپد هم می‌گویند سعی می‌کند تا با استفاده از روش‌های جراحی و غیر جراحی به درمان مشکلات سیستم حرکتی بدن اهتمام ورزد. مشکلاتی مانند: آسیب‌های استخوان‌ها و مفاصل به دنبال ضربات مثل شکستگی، در رفتگی، کشیدگی و رگ به رگ شدن، پاره شدن تاندون‌ها و رباط‌ها و‌ …

نورولوژی

عصب‌شناسی یا نورولوژی (به انگلیسی: neurology) دانش مطالعه ساختار، کارکرد و بیماری‌های دستگاه عصبی جانداران است. موضوع عصب‌شناسی بررسی دستگاه عصبی جانداران در سطوح گوناگون از سلولی و مولکولی تا آناتومی، علوم رفتاری، و آسیب‌شناسی پزشکی است. واژه عصب‌شناسی برگردان واژه انگلیسی Neurology (نورولوژی) است ولی موارد به‌کارگیری این واژه در فارسی و انگلیسی متفاوت است. عصب‌شناسی در فارسی برابر واژه Neuroscience انگلیسی است. به جای واژه عصب‌شناسی از اصطلاح علوم عصبی نیز بهره‌گیری می‌شود.

نورولوژی
لیزر تراپی

لیزر تراپی

لیزر سرد یا لیزر کم توان (LLLT)، نوعی روش درمانی است که در آن از طول موج‌های خاصی از نور استفاده می‌شود تا در بافت‌های هدف اثر کرده و به تسریع روند بهبودی کمک کند. این روش را می‌توان بر روی بیمارانی به کار برد که از انواع عوارض حاد و مزمن رنج می‌برند. لیزر درمانی به تسکین درد و کاهش ورم، کاهش اسپاسم و افزایش عملکرد آن‌ها کمک می‌کند.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی، حرفه‌ای از رشته‌های سلامت و بهداشت است که با عملکرد انسان، حرکت و به حداکثر رساندن پتانسیل‌های انسان‌ها مرتبط می‌شود. در این حرفه فیزیوتراپیست با بهره‌گیری از علم و دانش فیزیولوژی و آناتومی افراد را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و سپس به درمان می‌پردازد. مراجعین به کلینیک‌های فیزیوتراپی مبتلایان به طیف وسیعی از بیماری‌ها اعم از دردهای حاد و مزمن، مشکلات و نواقص حرکتی، عوارض جراحی‌ها، معلولیت‌های جسمی و ذهنی، سکته‌های قلبی و مغزی، بیماری‎های ریوی و حتی افراد سالمی که با شرایط جدیدی مواجه شده‌اند مثل ورزشکاران، زنان باردار، افراد چاق، سالمندان و… را در بر می‌گیرد.

فیزیوتراپی
مکانوتراپی

مکانوتراپی

بیمارانی که دچار کاهش محدوده حرکات مفاصل یا کاهش قدرت عضلانی می‌باشند برای برقراری دامنه حرکت یا بهبود قدرت حرکت از وسیله‌های موجود در بخش مکانوتراپی استفاده می‌کنند. برخی از این وسیله‌ها عبارتند از: شولدر ویل یا چرخ شانه (Shoulder Wheel) تخت ترکشن یا کشش الکتریکی (دیجیتالی) و کشش در حین حرکت (Traction with Movement) پارالل یا میله‌های موازی برای راه رفتنشولدربار یا نرده‌بان شانه (Shoulder Bar) و…

الکتروتراپی

دستگاه‌های مورد استفاده در الکتروتراپی با هدف کاهش درد، کاهش اسپاسم، کاهش چسبندگی، بازآموزی و تقویت عضلات بیماران به صورتاشعه مادون قرمز جریانی با طول موج ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ آنگسترم می‌باشد که وقتی با بدن برخورد می‌کند به گرما تبدیل شده و باعث افزایش جریان خون در نقطه درمان می‌شود و در نتیجه باعث بهبود تغذیه و دور شدن مواد زایدی که به علت سیکل درد ایجاد شده‌اند می‌شود.

الکتروتراپی
مگنت تراپی

مگنت تراپی

استفاده از میدان مغناطیسی است که در مجاورت بدن قرار می‌گیرد. غشاء سلول و تمام عناصر داخل سلول دارای بار الکتریکی و مغناطیسی هستند و مگنت‌تراپی نیز بر همین اساس پایه‌گذاری شده است. مگنت تراپی موضوع تازه‌ای نیست. یونانیان باستان عقیده داشتند سنگ‌های طبیعی آهن ربا دارای قدرت شفا بخش هستند. امروزه این وسائل به انواع و اشکال گوناگون در بازار موجود است.

مانوال تراپی

واژه‌ی مانوال تراپی یا “درمان دستی” به روش درمانی عضلات، تاندون ها، رباط‌ها و مفصل‌ها با استفاده از دست گفته می‌شود. لمس انسان، یک عنصر ضروری در روش و فلسفه‌ی درمان به حساب می‌آید و دلیل خوبی هم دارد. بیماران نسبت به درمان‌های دستی وقتی که با تمرین و آموزش همراه باشد، پاسخ مثبتی می‌دهند. این کار باعث بهبودی سریع‌تر و صرف هزینه‌ی کمتری می‌شود درمان دستی گروه وسیعی از انواع تکنیک‌های پیچیده است.

مانوال تراپی
سوزن خشک

سوزن خشک

سوزن خشک (dry needling) شکل غربی “طب سوزنی” است و این نوع روش درمان دارای نام‌های مختلفی است. سوزن خشک متداول‌ترین نام است. طب سوزنی بر اساس طب سنتی چینی انجام می‌گیرد. شکل مدرن از این طب یعنی سوزن خشک بر اساس مطالعات علمی نوروآناتومی پیشرفته و تحقیقات گسترده بر روی سیستم اعصاب و سیستم اسکلتی، عضلانی در غرب ایجاد شده است.

آسیب‌های ورزشی

وقتی از تاندون پشت زانو و تاندون آشیل زیاد استفاده شود، باعث درد و ورم در آن ناحیه خواهد شد. اگر درمان نشود، صدمه سخت‌تر شده تا حدی که دویدن را به کلی دشوار و غیر ممکن می‌کند. این آسیب بیشتر در دونده‌ها و ورزشکارانی که با دویدن یا پریدن سروکار دارند اتفاق می‌افتد. پیشگیری و درمان: دادن تمرین‌های کششی و قدرتی به عضلات و ماهیچه‌های ساق پا می‌تواند از بروز این آسیب جلوگیری کند. RICE و درمان‌های ضد تورمی و تقویت ماهیچه‌های ساق پا بهترین درمان‌های ممکن برای این عارضه هستند. تا برطرف نشدن کامل عارضه، ورزش را شروع نکنید چون باعث تشدید وضعیت خواهد شد.

آسیب‌های ورزشی