دندانپزشکی

بهترین متخصص دندانپزشک کودکان در شرق تهران

لیست دندانپزشکان متخصص اطفال در شرق تهران

 

دکتر پریسا ساریخانی، یک متخصص اطفال با تخصص و تجربه در این حوزه می‌باشد. او از دانشگاه‌های برجسته و معتبر در رشته پزشکی و تخصص اطفال فارغ‌التحصیل شده و مدارک و تحصیلات برتری را در این زمینه دارا می‌باشد.

تخصص‌های دکتر ساریخانی شامل مراقبت و درمان کودکان از نوزادی تا دوران نوجوانی می‌باشد. او به تشخیص و درمان بیماری‌ها و مشکلات مختلف کودکان مسلط است و به ارائه مشاوره‌های لازم به والدین پرداخته و اهمیت بهداشت کودکان را به ویژه تاکید می‌کند.

دکتر ساریخانی با اخلاق حرفه‌ای و تعهد به کیفیت مراقبت‌های پزشکی، به سلامت و بهبودی کودکان اهمیت می‌دهد. او با صبر و دقت به بررسی و تشخیص دقیق هر مورد پرداخته و برنامه‌های درمانی مناسب را برای کودکان ارائه می‌دهد.

با تجربه و دانش بالا، دکتر ساریخانی به‌روز با آخرین پیشرفت‌ها و تحقیقات علمی در حوزه تخصص اطفال است. او به کاربرد بهترین روش‌ها و تکنیک‌های پزشکی برای مراقبت از کودکان پایبند است.

دکتر پریسا ساریخانی به‌عنوان یکی از متخصصان برجسته و با اعتماد در زمینه تخصص اطفال شناخته می‌شود. او به دلیل پشتکار و تعهد به کیفیت، به یکی از پزشکان برتر و مورد اعتماد والدین تبدیل شده است و همواره به سلامت کودکان اهمیت می‌دهد.

همه چیز درباره دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی کودکان، شاخه‌ای تخصصی از دندانپزشکی است که بر حفظ سلامت دندان‌های در حال تکامل کودکان تأکید دارد. ماموریت متخصصان دندانپزشکی اطفال این است که به هر کودک یا نوجوانی دهانی سالم، زیبا و کاربردی ارائه دهند، بدون اینکه تفاوتی بین یک کودک سالم و یا غیرسالم ایجاد کنند. دندانپزشکی اطفال از این نظر منحصر به فرد است که افرادی را درمان می‌کند که دائماً در حال تکامل هستند. درادامه مطلب به ارائه توضیحاتی درخصوص دندانپزشکی کودکان می‌پردازیم.

                       دندانپزشکی کودکان بر مراقبت از دندان‌های در حال تکامل دلالت دارد.

 

حیطه دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال (که معمولاً پدودنتیکس نامیده می شود) در درجه اول بر کودکان، از بدو تولد تا نوجوانی تمرکز دارد. انجمن دندانپزشکی آمریکا دندانپزشکی کودکان را به عنوان یک تخصص به رسمیت می‌شناسد، و بنابراین دندانپزشکان را ملزم می‌کند که پس از اخذ مدرک دندانپزشکی عمومی، دو یا سه سال آموزش اضافی را انجام دهند. برخی از دندانپزشکان اطفال (پدودنتیست‌ها) تخصص در مراقبت از دهان کودکان با نیازهای ویژه را انتخاب می‌کنند. به ویژه کودکان اوتیستیک و کودکان دارای عقب‌ماندگی ذهنی در سطوح مختلف یا مبتلا به فلج مغزی.

یکی از مهم‌ترین عناصر دندانپزشکی کودکان، روانشناسی کودک است. دندانپزشکان اطفال برای ایجاد فضایی دوستانه و مفرح برای کودکان آموزش دیده‌اند و همیشه از استفاده از کلمات تهدیدآمیز مانند “دریل”، “سوزن” و “تزریق” اجتناب می‌کنند. فوبیای دندانی که در دوران کودکی ظاهر می‌شوند، اغلب تا بزرگسالی ادامه می‌یابند. بنابراین بسیار مهم است که کودکان تجربه مثبتی داشته باشند.

برای دریافت نوبت دندانپزشکی شرق تهران به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

 

 

 


آدرس: تهران، بزرگراه امام علی شمال، شیان، جنب کشتیرانی، کلینیک شیان

اکنون تماس بگیرید

 

دندانپزشک اطفال چه می‌کند؟

دندانپزشکان اطفال بسیاری از وظایف مهم مربوط به سلامت کلی و بهداشت دهان و دندان کودک را انجام می‌دهند. آن‌ها بر مراقبت خوب دهان از دندان‌های شیری (شیری) تأکید دارند که در تسهیل جویدن و گفتار خوب نقش دارند و همچنین فضایی را برای دندان‌های دائمی حفظ می‌کنند.

اقدامات مهم دیگر شامل:

  • آموزش: دندانپزشکان اطفال با استفاده از مدل‌ها، فناوری رایانه و اصطلاحات دوستدار کودک به کودک آموزش می‌دهند. بنابراین اهمیت حفظ دندان‌های قوی و سالم را برجسته می‌کند. علاوه‌براین، آن‌ها به والدین در مورد پیشگیری از بیماری و آسیب، عادات غذایی خوب و سایر جنبه‌های عادات بهداشت دهان و دندان در خانه توصیه می‌کنند.
  • نظارت بر رشد: با نظارت مداوم بر رشد و تکامل، دندانپزشکان اطفال می‌توانند مشکلات دندانی را پیش‌بینی کرده و به سرعت قبل از بدتر شدن آن‌ها مداخله کنند. علاوه‌براین، درمان‌های اصلاحی اولیه عزت‌نفس را حفظ کرده و تصویر مثبت‌تری از خود در کودکان ایجاد می‌کند.
  • پیشگیری: کمک به والدین و کودکان برای ایجاد یک رژیم غذایی سالم و عادات خوب مراقبت از دهان، خطر پوسیدگی دیررس دندان را کاهش می‌دهد. دندانپزشکان اطفال علاوه بر انجام معاینات و تمیزکردن دندان‌ها، می‌توانند از سیلانت‌های دندانی و فلوراید موضعی روی دندان‌های جوان استفاده کنند، به والدین توصیه کنند مکیدن انگشت شست و پستانک را متوقف کنند و در مورد استفاده صحیح از مسواک و نخ دندان آموزش دهند.
  • مداخله: در برخی موارد، دندانپزشکان اطفال ممکن است در مورد امکان درمان زودهنگام دهان با والدین صحبت کنند. در مورد آسیب دهان، مال اکلوژن (گزیدگی بد) یا دندان قروچه (خردکردن)، ممکن است از نگهدارنده فضا استفاده شود، ممکن است محافظ دهان توصیه شود، یا ممکن است جراحی ترمیمی برنامه ریزی شود.

   دندانپزشکی کودکان با روش‌های مناسب کودکان به آموزش بهداشت دهان و دندان می‌پردازد.

 

از چه سنی باید به دندانپزشک یا دندانپزشک کودکان مراجعه کرد؟

اکثر متخصصان دندانپزشکی کودکان توصیه می‌کنند که به محض بیرون آمدن اولین دندان شیری، برای اولین بار به دندانپزشک اطفال مراجعه کنید. پس از آن، اکیداً توصیه می‌شود که هر 6 ماه یک بار به دندانپزشک متخصص در کودکان مراجعه کنید. در واقع، حفره‌ها می‌توانند به سرعت ظاهر شوند. دندانپزشک اطفال شما را از هر قرار ملاقاتی که باید برای فرزندتان بگیرید مطلع خواهد کرد. سلامت دهان و دندان نیز نیازمند عاداتی است که از سنین پایین اتخاذ شود.

 

 

افزایش آگاهی در مورد بهداشت دهان و دندان

دندانپزشک دندان‌های کودک را معاینه می‌کند و توصیه‌های لازم را برای رعایت بهداشت دهان و دندان می‌دهد: از 2 سالگی، صبح و عصر بعد از غذا با والدین مسواک بزنید، 3 تا 4 وعده غذایی متعادل در روز بخورید، از مصرف شیرینی‌جات پرهیز کنید و به ویژه استفاده از بطری‌های شیر، شربت یا آب میوه در شب که بسیار قندی هستند و در نتیجه منشاء پوسیدگی هستند را ممنوع کنید. او همچنین در مورد شیردهی در صورت لازم درمورد کودک خردسالی که دندان دارد، هشدار می‌دهد. در واقع، شیر مادر سرشار از قند است، می‌تواند باعث ایجاد حفره شود. متخصص همچنین می‌تواند به والدین در مورد نوع مسواک و خمیر دندانی که باید انتخاب کنند، راهنمایی کند.

رعایت بهداشت ضروری است زیرا دندان‌های شیری مانند دندان‌های دائمی که شروع به رشد می‌کنند، شکننده هستند . اگر یک کودک 6 ساله روی دندان‌های شیری خود حفره داشته باشد، دندان‌های بزرگسالی او در معرض خطر بالایی برای پوسیدگی قرار دارند. بنابراین مراقبت از دندان‌ها از سنین پایین ضروری است.

 

جلوگیری از رشد نامناسب دندان

جویدن مرتب انگشت شست، پستانک یا اسباب‌بازی دندان می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در فک و موقعیت دندان‌ها شود. از سن 5 تا 6 سالگی است که دندانپزشک شروع به بررسی انسداد دندان‌ها، موقعیت زبان می‌پردازد. اگر لازم بداند کودک را به متخصص ارتودنسی یا گفتاردرمانگر ارجاع می‌دهد تا عیبی را برطرف کند.

 

طبق زمان‌بندی مشخص با دانپزشک کودکتان مشورت کنید.

در اولین ویزیت، اگر در معاینه دندانی بهداشت دهان و دندان مناسب باشد و پوسیدگی یا ضایعه‌ای وجود نداشته باشد، باید یک سال دیگر برای مشاوره بعدی برنامه‌ریزی شود. در غیر این صورت، باید نسبتاً سریع یک قرار جدید تعیین کنید «تا درمان را با آرامش شروع کنید». علاوه‌براین، اگر کودک شما از دردهای مکرر در دندان‌ها شکایت دارد یا اینکه آن‌ها در موقعیت نامناسبی قرار دارند، واضح است که باید مشورت کنید. در هر صورت حداقل سالی یک بار مراجعه به دندانپزشکی کودکان ضروری است، حتی اگر مشکلی وجود نداشته باشد.

برای مراقبت از دندان‌های کودک خود لازم است حداقل سالی یکبار به دندانپزشکی کودکان ، مراجعه کنید.

 

سخن پایانی

دندانپزشکی کودکان، رشته‌ای تخصصی است که هدف آن حفظ سلامت دهان و دندان کودک و آموزش بهداشت دهان به کودک با شیوه‌های مناسب اطفال است. در این رشته تلاش می‌شود تا با تکیه بر اصول روانشناسی کودک، مانع از ترس و فراری شدن او از دندانپزشکی شود. درنهایت امیدواریم که این مطلب درمورد دندانپزشکی کودکان، موردپسند شما واقع گردد.

1 دیدگاه در “بهترین متخصص دندانپزشک کودکان در شرق تهران

  1. مهسا گفت:

    روزبخیر
    خواستم تشکر کنم از دکتر ساریخانی که ارتودنسی دخترمو خیلی خوب انجام دادن و با مهربونی و رفتارخوبشون باعث شدن ترس دخترم بریزه❤🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *