دندانپزشکی

پروسه انجام ایمپلنت چه مدت زمان میبرد؟

پروسه انجام ایمپلنت

مدت زمان انجام ایمپلنت دندان یک فرآیند طولانی است. با این حال، مدت زمان کاشت دندان ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. ایمپلنت ها جایگزین خوبی برای دندان های از دست رفته هستند. ایمپلنت­های دندانی دلایل مختلفی دارند، از جمله پوسیدگی دندان، عفونت د ندان و بیماری لثه. برای بسیاری از افراد مهم است که بدانند ایمپلنت­های دندانی چه مدت دوام می­آورند و چه مدت دندان­های زیبا و طبیعی خواهند داشت. در ادامه مدت زمان لازم برای ایمپلنت را با هم بررسی می­کنیم.

 

هزینه ایمپلنت دندان (ریال)

 

نام فعالیتدندانپزشک عمومیدندانپزشک متخصص
جراحی ایمپلنت (سوئیسی) D60100 7,800,000
جراحی ایمپلنت (کره ای) D60100 5,200,000
بستن هیلینگ (سوئیسی) D6011576,000689,000
بستن هیلینگ (کره ای) D6011576,000689,000
روکش PFM ایمپلنت سوئیسی D606049,000,000 63,000,000
روکش PFM ایمپلنت کره ای D60604300,0005,550,000

 

ایمپلنت چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم مدت زمان انجام ایمپلنت را برایتان توضیح دهیم، بهتر است بدانید ایمپلنت چیست؟ ایمپلنت‌های دندانی «ریشه‌های فلزی» هستند که اغلب «فیکسچر» نامیده می‌شوند و با جراحی در استخوان فک زیر خط لثه قرار می‌گیرند. پس از تکمیل، دندانپزشک روکش هایی را برای جایگزینی دندان های از دست رفته قرار می دهد. برای قرار دادن ایمپلنت، لثه ها باید سالم باشند و استخوان کافی برای تشکیل فضای مورد نیاز آنها وجود داشته باشد.

مراحل و دوره های زمانی برای انجام ایمپلنت

مدت زمان انجام ایمپلنت  و درمان آن معمولاً شامل دو مرحله است. پس از هر گونه پیش درمانی مانند استخراج یا پیوند استخوان، یک پست تیتانیوم در محل استخراج جدید و بهبود یافته قرار می­گیرد. در نهایت، این ریشه دندان جدید شما خواهد بود. سپس پست درج شده را می توان به طور کامل بسته و زیر یک لایه موم پنهان کرد (شما آن را در دهان خود نخواهید دید). بخیه ها معمولاً پس از هفت تا چهارده روز برداشته یا جذب می­شوند.

ایمپلنت چقدر طول می کشد؟

اگر به دنبال جراحی دندان هستید، باید بدانید مدت زمان انجام ایمپلنت ممکن است طول بکشد. مانند بسیاری از روش ها، زمان لازم برای تکمیل کل فرآیند ایمپلنت دندان از تشخیص اولیه تا بهبودی بعد از عمل متفاوت است.. سلامت کلی دهان شما و اینکه آیا نیاز به ایمپلنت دندان دارید یا کشیدن دندان بستگی به نوع جراحی شما دارد. ایمپلنت دندان یک فرآیند سه مرحله ای است که می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. کل فرآیند معمولاً 5-8 ماه طول می کشد.

مدت زمان جراحی ایمپلنت دندان

وقتی با فرآیند کاشت آشنا شدید، درک کنید که مدت زمان انجام ایمپلنت فاز طولانی دارد. برای حفظ کیفیت بالا، دندانپزشکان باید زمان زیادی را صرف اطمینان از سلامت دندان­ها کنند. از سوی دیگر، ایمپلنت­های دندانی برای اهداف زیبایی استفاده می­شوند و مهم است که دندان­های شما مانند سایر دندان­های سالم عمل کنند. مدت زمان انجام ایمپلنت معمولا بین 30 تا 120 دقیقه طول می­کشد.

کاشت ایمپلنت دندان نیاز به صبر زیادی دارد. اما خوبی انتظار این است که بعد از چند ماه دندان­های زیبایی خواهید داشت که 10 تا 15 سال برای شما دوام می­آورد و فقط باید بهداشت شخصی را رعایت کنید. به عبارت دیگر از مسواک، خلال دندان و دهانشویه معمولی استفاده کنید.

 

ماندگاری دندان مصنوعی چقدر است؟

می‌توانید انتظار داشته باشید که این فرآیند از چند هفته تا چند ماه طول بکشد. این دوره تا حد زیادی به برنامه و توانایی شما برای پایبندی به آن بستگی دارد. همه پروتزها از ابتدا تا انتها نیاز به بازدیدهای متعدد دارند. این شامل مشاوره، کشیدن دندان (در صورت نیاز)، قالب گیری، قبل از قرار دادن و تنظیمات نهایی است. دانستن مراحل مختلف ساخت دندان مصنوعی به شما کمک می کند تا درک بهتری از مدت زمان پروسه پروتز شما داشته باشید.

 

مطلب مرتبط: ایمپلنت اقساطی در تهران

متخصص ایمپلنت دندان در شرق تهران

 

زمان بهبود ایمپلنت

مدت زمان انجام ایمپلنت و بهبودی آن، به سه عامل بستگی دارد:

  • درد در دندان های ایمپلنت بعد از 1 هفته: در این مرحله احساس کمی درد طبیعی است
  • درد ایمپلنت دندان بعد از ۲ هفته: درد باید در این مرحله از بین برود. اگر نه، فوراً با دندانپزشک خود تماس بگیرید، زیرا ممکن است نشان دهنده عفونت باشد.
  • درد ایمپلنت دندان بعد از 3 ماه: اگر در این مرحله دردناک باشد. دلایل زیر می تواند باعث ایجاد این درد شود:
  • خون رسانی ضعیف
  • بیماری خود ایمنی
  • تداخل با سایر داروها
  • واکنش آلرژیک
  • آسیب بافتی یا عصبی بدن شما ایمپلنت را پس می زند
  • در هر یک از این موارد، فوراً با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

کاشت طولانی مدت چگونه کار می کند؟

کاشت ایمپلنت طولانی مدت مانند روش سنتی جراحی ایمپلنت است که در آن دندانپزشک ابتدا ریشه دندان از دست رفته را از دهان بیمار خارج می کند و سه تا شش ماه منتظر می ماند تا محل کشیدن ریشه و بافت های اطراف آن بهبود یابد. پس از درمان، ایمپلنت گذاشته می شود. در طول دوره بهبودی بافت زیر دندان کشیده شده، بیمار می تواند از دندان مصنوعی استفاده کند تا از بیرون آمدن فضای خالی دندان خود جلوگیری کند. برای قرار دادن ایمپلنت در ناحیه بهبود یافته، ابتدا دستگاه را در استخوان فک قرار می دهند، مجدداً بیمار حدود شش ماه صبر می کند، پایه ایمپلنت به استخوان فک جوش داده می شود و در نهایت پروتز دندان مصنوعی به ایمپلنت متصل می شود.

طول عمل ایمپلنت دندان

معمولا مدت زمان انجام ایمپلنت حدود 30 دقیقه تا 120 دقیقه می باشد.ایمپلنت دندان نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد. اما خوبی انتظار این است که بعد از چند ماه دندان های زیبایی خواهید داشت که 10-15 سال در دندان های شما باقی می مانند و تنها کاری که باید انجام دهید رعایت بهداشت فردی است.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد، مدت زمان انجام ایمپلنت دندان فرآیندی بسیار پیچیده و طولانی است که با صرف مدت زمان مشخصی انجام می شود. در حالت کلی، نصب و کاشت ایمپلنت، بین 3تا4 ماه طول می کشد. ایمپلنت می تواند جایگزین خوبی برای کسانی باشد که دندان های خود را به هر علتی از دست داده اند. در این مقاله سعی کردیم شما را با مدت زمان و مراحل انجام ایمپلنت آشنا کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *