دندانپزشکی

آیا دندان عفونی را میتوان ایمپلنت کرد؟

ایمپلنت

ایمپلنت دندان عفونی

امروزه ایمپلنت دندان عفونی گزینه مناسبی برای دندان نداشته شما می باشد،  و همچنین ایده عالی به جای استفاده از دندان مصنوعی است. که شما با این شیوه می‌توانید به راحتی از کارایی این روش استفاده کنید.

ایمپلنت روش بسیار استانداردی می‌باشد که شما می‌توانید به جای خالی ماندن دندان‌ها از این روش استفاده کنید و بهتر است بدانید که ایمپلنت دندان عفونی امروزه به عنوان پرطرفدارترین جراحی برای دندان‌ها به شمار می‌رود.

انواع مختلفی از ایمپلنت وجود دارد که از نظر شکل ظاهری و یا جنس مواد با یکدیگر متفاوت می‌باشند، و همچنین از نظر مراحل جراحی و همچنین هزینه‌ها با یکدیگر فرق جزئی و کلی دارند.

با فوت و فن جراحی ایمپلنت دندان بیشتر آشنا شوید:

برای جراحی ایمپلنت دندان عفونی شما باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید تا بتوانید به یک زیبایی ایده‌آل برسید که ما در اینجا مرحله به مرحله با شما همراه هستیم تا شما را بیشتر با جراحی این روش پرکاربرد آشنا کنیم.

۱_ابتدا شما باید متخصص مورد نظر را انتخاب کنید تا به راحتی بتوانید ایمپلنت دندان‌های خود را به آنها بسپارید،  و پس از سپری کردن این مرحله توسط متخصص مورد نظر دهان و دندان شما مورد بررسی قرار می‌گیرد تا مشخص شود چه نوع ایمپلنتی مناسب دندان شما است.

۲_ایمپلنت دندان عفونی نیاز به بررسی بسیار زیادی دارد چون برای ایمپلنت کردن این نوع دندان‌ها متخصص باید از شیوه‌های متفاوتی استفاده کند تا بعد از پایان کار با مشکل مواجه نشود.

۳_بعد از گذراندن این مراحل متخصص یک نوبت مناسبی را به بیمار می‌دهد و در زمان معین بیمار به متخصص مراجعه می‌کند و جراحی شروع می‌شود.

۴_در این مرحله متخصص بی حسی و بیهوشی را شروع می‌کند و پس از مطمئن شدن از نتیجه کار به مرحله اصلی یعنی جراحی را آغاز می‌کند. متخصص مورد نظر در هنگام بی‌حسی و بیهوشی باید از داروهای استفاده کند که بیمار به آنها حساسیت نداشته باشد.

۵_برای ایمپلنت دندان عفونی متخصص باید دندانی که دچار آسیب شده را از جای مورد نظر خارج کند و پس از برطرف کردن کامل عفونت باید کار ایمپلنت را آغاز کند. خارج کردن دندان عفونی کار بسیار دشواری می‌باشد،  پس متخصص مورد نظر باید این کار را به خوبی انجام دهد چون اگر بی‌دقتی کند پس از پایان کار ممکن است نتیجه ثمربخشی برایش ایجاد نشود.

۶_در این مرحله متخصص باید پس از کشیدن دندان،  جای دندان مورد نظر را سوراخ کند تا به استخوان برسد و در این مرحله به راحتی می‌تواند ایمپلنت دندان عفونی را جایگزاری کند و پس از بخیه کردن لثه و پاکسازی  کار ایمپلنت به پایان می رسد

 

مطلب مرتبط: بهترین پزشک متخصص ایمپلنت تهران

.

با مزایا و معایب زیبا کردن لبخند و دهان آشنا شوید:

۱_طول عمر بالا و استحکام زیاد: با اینکه ایمپلنت دندان عفونی نیاز به زمان و هزینه بالایی دارد،  ولی پس از سپری کردن این زمان و پرداخت هزینه بالا می‌توانید با دوام و ماندگاری بی‌نظیر آن مواجه شوید.

۲_مزایای دیگری که شما با این روش می‌توانید کسب کنید این است که می‌تواند کارایی دندان اولیه شما را انجام بدهد و اگر شما مراقبت‌های اولیه را انجام بدهید قطعاً می‌توانید از مزایای دیگر آن نیز بهره ببرید.

۳_ایمپلنت دندان عفونی خیلی شبیه به دندان اصلی می‌باشد و شما با لبخند و صحبت کردن با مشکلی مواجه نمی‌شوید و مخاطب روبروی شما نیز متوجه جراحی دندان نمی شود.

شما با استفاده از تمام مزایای این روش قطعاً با معایبی نیز مواجه می‌شوید که باید تحمل کنید تا به مرور زمان معایب این روش کاهش و یا کلاً از بین برود. در زیر ما به چند مورد از معایب ایمپلنت دندان عفونی می‌پردازیم.

۱_شما پس از ایمپلنت کردن ممکن است در هنگام خوردن و یا آشامیدن مایعات سرد و یا داغ با مشکلی مواجه شوید،  ولی به مرور زمان دندان شما به این روش‌ها عادت می‌کند و کم کم می‌توانید از کارایی این روش بیشتر استفاده کنید.

۲_ایمپلنت دندان عفونی نیاز به هزینه بسیار بالایی دارد و در کنار هزینه‌های اصلی نیاز به هزینه های جانبی دیگری می‌باشد که به دلیل همین معایب بالا بسیاری از افراد از این روش کناره گیری می کنند.

با شناسنامه انواع ایمپلنت دندان عفونی آشنا شوید:

یکی از روش هایی که  برای ترمیم دندان‌های عفونی و شکسته مورد استفاده قرار می‌گیرد، ایمپلنت می‌باشد. که امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد و شما با این روش می‌توانید جای خالی دندان های خود را پر کنید.

دو نوع ایمپلنت دندان عفونی وجود دارد که از نظر جنس و کارایی با یکدیگر متفاوت می‌باشد که بر اساس تشخیص متخصص مورد نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ایمپلنت دندان عفونی از نوع تک مرحله ای:  این روش بیشتر برای دندان‌های کشیده شده و یا عفونی مورد استفاده قرار می‌گیرد که جنس آن بیشتر از نوع تیتانیوم می‌باشد و برای جایگذاری نیاز به بخیه لثه ها است.

ایمپلنت تک مرحله یکی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین ایمپلنت‌ها در بین بیماران می‌باشد چون پس از جراحی به راحتی می‌توانند از کارایی آن استفاده کنند و همچنین از نظر هزینه‌ها بسیار به صرفه است.

ایمپلنت دندان عفونی دو مرحله ای: یکی دیگر از انواع ایمپلنت می‌باشد که شما در این روش باید دو بار جراحی انجام دهید که بار اول برای فک و لثه و بار دوم برای جایگذاری پیچ در داخل استخوان‌ها می‌باشد .

بیشتر دندانپزشکان ترجیح می‌دهند که این ایمپلنت را روی بیماران انجام ندهند چون برای ترمیم نیاز به زمان زیادی دارد و بیماران باید هزینه‌های زیادی را صرف کنند و شاید از نتیجه نهایی یعنی استحکام بالای آن رضایت نداشته باشند

.

چه زمانی برای ایمپلنت باید صرف کنیم:

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که دندان عفونی خود را بکشند و جای آن خالی بگذارند،  علت اصلی آن این است که کارهای دندانپزشکی از جمله ایمپلنت نیاز به زمان طولانی دارد و بسیاری از افراد به دلیل دغدغه‌های زندگی و کاری نمی‌توانند وقتی را برای این کار کنار بگذارند.

شما برای ایمپلنت دندان عفونی باید زمان زیادی را بین ۳ تا ۶ ماه کنار بگذارید تا بتوانید یک نتیجه مطلوبی را کسب کنید،  چون پس از ایمپلنت کردن  باید مرحله به نام روکش را انجام دهید.

زمانی که شما باید برای ایمپلنت دندان عفونی کنار بگذارید به عوامل‌های مختلفی بستگی دارد،  که یکی از آنها نوبت دهی است  که همین عامل به طور مستقیم به خود متخصص مربوط می‌شود،  چون اگر شما به متخصصی مراجعه کنید که بیماران زیادی دارد قطعاً در نوبت دهی با مشکل جدی مواجه می‌شوید.

عامل دیگری که به طور جدی باید به آنها بپردازیم بستگی به فک و دندان بیمار دارد،  چون بعضی از بیماران قبل از ایمپلنت کردن نیاز به جراحی فک دارند که همین عامل می‌تواند زمان ایمپلنت دندان عفونی شما را به تاخیر بیندازد.

هزینه های مدنظر برای زیبا کردن صورت:

قطعاً شما برای زیبا کردن صورت خود و یا تضمین سلامتی اعضای بدن خود باید هزینه‌هایی را صرف کنید. یکی از اعضای بدن که نیاز به مراقبت و یا رسیدگی دارد دندان می‌باشد که شما هر لحظه از زندگی نباید از آن غافل باشید ولی بسیاری از افراد به دلیل هزینه‌های بالای دندانپزشکی از مراقبت آن صرف نظر می‌کنند.

ایمپلنت دندان عفونی امروزه از نان شب برای افراد واجب‌تر می‌باشد، چون اگر این جراحی را به تاخیر بیندازند ممکن است به سلامت بقیه بدن نیز آسیب وارد شود پس بهتر است این روش را جدی بگیرند.

شما برای ایمپلنت دندان عفونی باید هزینه‌هایی را صرف کنید که این هزینه به عوامل‌های مختلفی بستگی دارد به عنوان مثال بستگی دارد که کدام دندان شما نیاز به ایمپلنت دارد و یا آیا دندان شما دچار شکستگی شده و یا اصلاً دندانی در محل مورد نظر باقی مانده است.

عاملی که می‌تواند روی قیمت‌ها تاثیر بگذارد تعرفه‌های پزشکی می‌باشد، چون هر ساله تعرفه‌های دندانپزشکی رو به افزایش است ولی شما نباید از متخصص مورد نظر نیز بر روی هزینه‌ها غافل شوید.

انواع مختلفی از ایمپلنت وجود دارد که هر کدام از آنها از نظر جنس با یکدیگر متفاوت است که همین جنس و عملکرد ممکن است روی هزینه‌ها تاثیر  داشته باشد. ایمپلنت دندان عفونی نیاز به هزینه‌های بالایی دارد،  چون علاوه بر هزینه‌های اصلی شما باید مخارجی را برای زمینه‌های جانبی کنار بگذارید و به این مورد هم توجه داشته باشید که شما نیاز به جراحی‌های مکرر دارید که هر کدام از آنها نیاز به صرف کردن هزینه دارد.

جمع بندی:

ایمپلنت دندان عفونی روش مناسبی برای تمام سنین و جنسیت‌ها می‌باشد و شما در کنار بهره‌برداری از مزایا می‌توانید از معایب آن نیز بهره ببرید،  ولی به این امر توجه داشته باشید که این روش ظاهر بسیار زیبایی دارد و در هنگام صحبت کردن و لبخند می‌توانید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

شما باید در دوران کودکی مسواک زدن و مواظبت کردن از دندان‌های خود را بیاموزید تا در سن بالا با روش‌های ترمیم و درست کردن دندان‌ها مواجه نشوید چون هر چقدر روش‌های جدیدی وارد عرصه دندان پزشکی جای دندان اصلی را نمی گیرد.

دندان‌ها نقش بسیار زیادی را در دهان شما ایفا می‌کند که نه تنها روی زیبایی و لبخند شما تاثیرگذار می‌باشند بلکه رابطه تنگاتنگی با قلب و اعضای دیگر بدن دارد پس بهتر است از این نعمت زیبا و خدادادی به خوبی استفاده کنید، چون اگر در نگهداری آن کوتاهی کنید ممکن است سلامت روحی و روانی شما را به خطر بیندازد و همچنین از نظر اقتصادی دام بزرگی برای شما باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *