دندانپزشکی

بهترین متخصص ترمیم و زیبایی دندان در شرق تهران

بهترین متخصص ترمیم و زیبایی در شرق تهران

دندانپزشکان چگونه به ترمیم و زیبایی دندان ها می­پردازند؟

 

ترمیم و زیبایی دو واژه ای هستند که اکثرا از زبان دندانپزشکان شنیده می­شوند. زیرا امروزه یکی از معیار های مهم زیبایی صورت داشتن دندان های سفید و یک دست و سالم است که چهره را جذاب و مهربان جلوه داده و اعتماد به نفس فرد را افزایش می­دهند.

اما این موضوع را مدنظر داشته باشید که این کارها هرگز نباید به وسیله دندانپزشک عمومی انجام گیرد بلکه متخصص ترمیم و زیبایی دندان که دوره های تخصصی را پشت سر گذاشته و مهارت های لازم را کسب نموده است باید این کارها را انجام دهد. این متخصصان برای زیبا کردن دندان ها از مواد، تجهیزات و تکنیک های مختلفی استفاده می­کنند که هر روزه این مواد و روش ها در حال پیشرفت هستند.

ما در این مقاله سعی داریم تمامی اطلاعات لازم در مورد ترمیم و زیبایی دندان ها که لازم است بدانید در اختیار شما قرار دهیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

  1. دندانپزشکی ترمیم و زیبایی چیست؟
  2. چه تفاوتی میان دندانپزشکی ترمیم با دندانپزشکی زیبایی وجود دارد؟
  3. روش های مختلف انجام ترمیم و زیبایی دندان ها
  4. هزینه لازم برای دریافت خدمات زیبایی دندان چقدر است؟

برای دریافت نوبت دندانپزشکی شرق تهران به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

دندانپزشکی ترمیم و زیبایی چیست؟

در گذشته اکثر دندانپزشکان به دنبال درمان هر چه بهتر دندان ها بودند اما امروزه دندانپزشکان پس از تشخیص علت آسیب دندان و ترمیم آن به دنبال زیبا جلوه دادن دندان ها هستند زیرا با پیشرفت علم و تکنولوژی و به وجود آمدن روش های جدید برای اصلاح طرح لبخند و زیبا شدن دندان ها آن ها داشتن دندان های مرتب، سالم و زیبا را حق بیماران می­دانند.

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارید به فرم دلخواه و زیبایی برای دندان های خود دست یابید باید به یک متخصص ترمیم و زیبایی مراجعه کنید که با روش های به روز ترمیم دندان ها آشنا باشد و با توجه به نوع دندان ها و مدل فک شما بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان آورد و علاوه برآن دارای مهارت بالایی در زیبایی شناسی باشد چرا که دندانپزشکی زیبایی ترکیبی از هنر و دندانپزشکی است.

چه تفاوتی میان دندانپزشکی ترمیم با دندانپزشکی زیبایی وجود دارد؟

برای دانستن تفاوت دندانپزشکی ترمیم با زیبایی باید به این نکته توجه کرد که ابتدا دندان های آسیب دیده باید ترمیم شوند تا بتوان مواد زیبایی را روی آن ها استفاده کرد. در واقع برای انجام ترمیم و زیبایی دندان ها ابتدا باید روند ترمیم را آغاز کرد.

در دندانپزشکی ترمیم، ابتدا عکس رادیولوژی از دندان گرفته شده سپس با توجه به نوع آسیبی که در دندان شما وجود دارد دندانپزشک تصمیم می­گیرد که چگونه دندانتان را ترمیم کند. ترمیم به وسیله تمامی دندانپزشکان عمومی صورت می­گیرد و نیاز به کسب مهارت خاصی ندارد اما برای دریافت خدمات زیبایی نیاز است که به یک متخصص زیبایی مراجعه کنید.

بر همین اساس توصیه می­شود که از دو دندانپزشک مجزا استفاده نکنید بلکه کلیه خدمات ترمیم و زیبایی را از دندانپزشک زیبایی بخواهید.

روش های مختلف انجام ترمیم و زیبایی دندان ها

استفاده از فرآیند بلیچینگ

این روش یکی از راهکار های سفید کردن دندان هایی است که به وسیله مصرف سیگار، قهوه، چای، ویژگی های ارثی و… تغییر رنگ داده اند. در این روش ابتدا قالبی برای دندان های هر شخص توسط دندانپزشک تهیه می­شود سپس مقدار ماده سفید کننده ای که قرار است در تماس با دندان های شما قرار بگیرد برآورد می­شود و در نهایت دندان ها با این ماده تماس داده می­شوند.

بلیچینگ بهترین راهکار برای سفید کردن دندان افرادی است که از دندانپزشکی وحشت دارند زیرا می­توان آن را در منزل نیز انجام داد اما توصه ما به شما انجام آن نزد دندانپزشک است.

استفاده از روکش دندان

این روکش زمانی استفاده می­شود که آسیب وارد شده به دندان وسیع باشد. در این حالت روکش هم عملکرد دندان آسیب دیده را بهبود می­بخشد و هم باعث زیبایی هر چه بیشتر دندان می­شود. علاوه بر این ها هزینه بسیار کمی نیز دارد.

کامپوزیت دندان

با استفاده از این روش مواد مخصوص کامپوزیت که همرنگ دندان های طبیعی هستند به کمک چسب روی دندان ها متصل می­شوند، به گونه ای که اگر دندان دارای آسیب جزئی یا کجی باشد به وسیله کامپوزیت ظاهر آن اصلاح می­شود بدون آن که فرد مراحل پیچیده ارتودنسی را طی کرده باشد.

لمینت سرامیکی

برای دندان هایی که تغییر رنگ داده اند در این روش باید بخشی از مینای دندان تراش خورده شود سپس به وسیله سرامیک لایه لایه روی دندان پر شود. استفاده از لمینت صرفا برای زیبایی دندان ها است.

ایمپلنت

پس از افتادن یک دندان جای آن خالی شده و ظاهر بسیار بدی در ردیف دندان ها ایجاد می­شود. برای جبران دندان از دست رفته می­توان از ایمپلنت استفاده کرد تا فضای خالی دندان به وسیله آن پر شود. یکی از مزیت های مهم ایمپلنت این است که به وسیله پیچ تیتانیومی به لثه متصل شده و مانند دندان مصنوعی نیاز به خارج کردن هر لحظه­ای آن وجود ندارد.

استفاده از بریج

این روش زمانی استفاده می­شود که دو طرف دندان از دست رفته دندان طبیعی وجود داشته باشد در این صورت با ایجاد یک پل خلاء ایجاد شده بین دو دندان پر می­شود.

جراحی لثه

یکی از عوامل مهم زیبا دیده شدن دندان ها فرم لثه ها است. در بعضی موارد جهت اصلاح طرح لبخند و زیباتر دیده شدن آن دندانپزشک پیشنهاد می­کند که جراحی لثه انجام شود تا با تنظیم ارتفاع لثه دندان ها بهتر دیده شوند.

هزینه لازم برای دریافت خدمات زیبایی دندان چقدر است؟

هزینه هایی که برای دریافت خدمات زیبایی دندان تعیین و پرداخت می­شود صرفا جنبه زیبایی داشته و این هزینه ها جزو هزینه های درمانی و مراقبتی دندان ها نیستند بنابراین شرکت های بیمه آن ها را پرداخت نمی­کنند.

علاوه براین ها موادی که برای خدمات زیبایی استفاده می­شوند گران هستند ولی قبل از اینکه به قیمت کارهای زیبایی فکرکنید حتما با یک متخصص زیبایی مشورت کنید چرا که شاید بتوان با روشی کم هزینه خدمات زیبایی دندان را دریافت کنید.

سخن پایانی

ترمیم و زیبایی دندان برای داشتن طرح لبخند و چهره ای زیبا و مهربان اجباری است. چرا که همه ما در طول زندگی دندان آسیب دیده ای را خواهیم داشت که نیاز به ترمیم داشته باشد یا با گذشت زمان رنگ دندان هایمان تغییر کرده یا فرم دندان دلخواهمان را نداشته باشیم و نیاز باشد که به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنیم.

در هر صورت چیزی که بیشترین اهمیت را دارد انتخاب یک دندانپزشک زیبایی ماهر است زیرا باید روند درمانی مناسب را برای شما در نظر بگیرد در غیر این صورت نه تنها هزینه بالایی پرداخت کرده اید بلکه سلامت دندان هایتان نیز تضمین نشده است.

پیشنهاد ما به شما کلینیک پزشکی شیان است که با داشتن کادری مجرب و توانا تجربه انجام هر چه بهتر خدمات ترمیم و زیبایی را برایتان رقم می­زند. جهت دریافت نوبت و خدمات این کلینیک با شماره تلفن 021-24867000 تماس حاصل نموده یا به آدرس ما واقع در تهران، لویزان، شیان، میدان طجرلو، جنب کشتیرانی، کلینیک شیان مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *